Přidat k oblíbeným Mapa stránek Hledat

Pracovní a obkladové desky

Nabízíme veškerý sortiment materiálů, ze kterých je možné pracovní desku vyrobit:
Laminátové pracovní desky-podkladem desky je dřevotříska, na které je zalisovaný vysokotlaký laminát se speciálním tvrzením proti proříznutí.. Z jedné strany je hrana pracovní desky zaoblená (postforming), nebo může být osazena různými nákližky s frézováním např. v masivu, nebo v nerezu. Zpravidla se dodává v hloubce 600mm, ale na zakázku je možná hloubka též 900mm či 1200mm. Laminátové desky nabízíme v široké škále dekorů.

Pracovní desky z masivního dřeva jsou vyrobené lepením lamel z přírodního masivního dřeva. Lepením získává dřevo lepší vlastnosi v rozměrové stabilitě a pevnosti v porovnání s nelepeným masivem. Masivní desky se kvůli zaručení delší životnosti ošetřují různými postupy jako např. olejováním, termizováním či dýmením. Velká výhoda pracovních desek z masivu je, že je možné je kdykoliv znovu zrenovovat pomocí obyčejného broušení.

Kamenné pracovní desky se vyrábějí především ze žuly, která je méně pórovitá (méně nasákavá) než mramor. Dodává se nejčastěji v tloušťkách 2,3,4,5,6,7 cm, často je leštěná, ale lze také nabídnout přírodní, strukturovaný povrch. Z přírodního kamene lze také vyrobit obklad, parapet, podlahu či schody. Nabídka dekorů je velmi pestrá, protože každý kámen je jiný v odstínech i kresbě, přesně tak jak jej příroda stvořila. Velká výhoda pracovní desky z přírodního kamene je neomezená životnost, obnovitelnost a krása a originalita přírodního materiálu.

Pracovní desky z corianu, staronu či himacsu - jedná se o materiály shodných vlastností, rozdíl je především v ceně a množství nabízených dekorů. Základní složkou materiálu je laicky řečeno pryskyřice z čehož vyplívá citlivost materiálu na zvýšenou teplotu (nad 70°C), která zároveň umožňuje tvarovat materiál do různých atypických tvarů (oblouky, vlny, schody při různých výškách PD a podobně). Výhodou je snadné udržování hygieny, absolutní nenasákavost materiálu a snadné čištění pouze jarovou vodou.

Pracovní desky z umělého kamene (Technistone) - technistone, nebo-li konglomerovaný kámen je materiál, jehož základem je směs drceného tříděného granitu, křemičitého písku a případně zrcadlových střepů. Tato směs velmi tvrdých přírodních materiálů tvoří 90% objemu pracovní desky. Zbytek je pojivo, polyesterová pryskyřice a barevné pigmenty, které se používají pro sjednocení celé plochy a nabízí stálé, decentní i výrazné dekory. Výhodou je opět nenasákavost a dobrá hygiena a údržba.

Skleněné pracovní desky - výrobě pracovní desky ze skla předchází výroba kaleného skla. Základní surovinou je ploché stavební sklo, které se musí opracovat na daný rozměr s veškerými výřezy a otvory. Poté se sklo přesune do kalicí pece, kde se nejdříve ohřeje na vysokou teplotu a následně se naopak prudce schladí a tím se ve skle vytvoří nové rovnoměrné pnutí a změní se krystalická mřížka. Díky tomuto jevu je kalené sklo až desetinásobně pevnějsí a pružnějsí než sklo nekalené. Skleněné pracovní desky mají takřka neomezený výběr barev.

Ukázky desénů laminátových povrchů dřevotřískových pracovní desek
Masivní dubová spárovková deska, povrchově upravená.
Ukázky desénů povrchů žulových pracovní desek
Ukázky desénů povrchů mramorových pracovní desek
Ukázka pracovní desky z materiálu Corian
Ukázka pracovní desky z materiálu Staron
Ukázka pracovní desky z materiálu HI-MACS
Ukázka pracovní desky z materiálu Technistone
Vzory dekorů corianu

Zpět

vyprodej

Bening
Komenského 1100
Řevnice, 252 30

Tel: +420 257 721 717
Email: bening@bening.cz

Otevírací hodiny
Po - Pá 9:30 – 17:30
Sobota 9:00 – 12:00

MAPA